Umění mluvit

Umění mluvit
Umění mluvitUmění mluvitUmění mluvitUmění mluvit

Mluvit umíme všichni, jsou ale situace, na které je dobré se připravit. Dramatické oddělení MCUT Skořápka otevírá pro děti ve věku 9–14 let první ročník oboru Umění mluvit. Výuka je vhodná pro děti, které zajímá práce moderátora, zkoušejí vést rozhovory, natáčet videa či podcasty apod.

Pedagožkou nově otevíraného oboru je Kateřina Huberová, zkušená a vyhledávaná moderátorka, herečka i hudebnice.

Pro Český rozhlas Ostrava připravila tisíce rozhovorů se zajímavými lidmi, moderovala rozhlasové zpravodajství a stovky různorodých akcí, zkušenost má i jako televizní moderátorka, její hlas a projev znají i nevidomí diváci pořadů České televize, pro které načítá zvukové popisy.

Co výuka nabízí?

Vše, co dobrý řečník potřebuje znát. Techniku řeči, práci s hlasem, mluvení s portem nebo mikrofonem, mluvení spatra nebo s poznámkami, co má dělat tělo, když mají ústa mluvit, jak se zbavit trémy, co vlastně říct – co je důležité a co vynechat, jak se připravit na rozhovor a spoustu dalšího. Osnovy nového oboru jsou přizpůsobeny věku dětí, jejich zkušenostem a znalostem. 

Teoretické a praktické dovednosti žáci získají v pravidelné dvouhodinové výuce, která bude probíhat vždy ve čtvrtek od 16:00 hodin v učebně Městského kulturního centra uměleckých terapií Skořápka. Budova se nachází v Ostravě-Mariánských Horách, U Dvoru 14.

Konkrétní informace o rozvržení studia získají žáci na první společné hodině na začátku září, na kterou budou pozváni studijním oddělením.

 

Místo
MCUT Skořápka
U Dvoru 1119/14
Ostrava-Mariánské Hory
Délka studia
září 2023 - červen 2024
Cena
Děti (od 9 do 14 let)
250 Kč
(částka je uvedena za měsíc)
Vyučující

Přihláška ke studiu

Přihlášku pohodlně vyplnite online

Podat přihlášku

Potřebujete poradit?

Neváhejte nás kontaktovat v MCUT Skořápka