Umění mluvit

Umění mluvit
Umění mluvitUmění mluvitUmění mluvitUmění mluvit

Mluvit umíme všichni, jsou ale situace, na které je dobré se připravit. Dramatické oddělení Lidové konzervatoře otevírá první ročník oboru Umění mluvit. Výuka je určena pro všechny zájemce, kteří chtějí vylepšit své komunikační dovednosti, být úspěšní v prezentaci své profese, pro moderátory kulturních akcí, rádií, youtubery, podcastery, influencery, pro podnikatele, politiky, učitele, studenty a všechny, kteří chtějí kultivovat svůj projev.

Pedagožkou nově otevíraného oboru je Kateřina Huberová, zkušená a vyhledávaná moderátorka, herečka i hudebnice.

Pro Český rozhlas Ostrava připravila tisíce rozhovorů se zajímavými lidmi, moderovala rozhlasové zpravodajství a stovky různorodých akcí, zkušenost má i jako televizní moderátorka, její hlas a projev znají i nevidomí diváci pořadů České televize, pro které načítá zvukové popisy.

Co výuka nabízí?

Vše, co dobrý řečník potřebuje znát. Techniku řeči, práci s hlasem, mluvení s portem nebo mikrofonem, mluvení spatra nebo s poznámkami, co má dělat tělo, když mají ústa mluvit, jak se zbavit trémy, co vlastně říct – co je důležité a co vynechat, jak se připravit na rozhovor a spoustu dalšího.

Teoretické a praktické dovednosti dospělí studenti získají v pravidelné dvouhodinové výuce vždy v pondělí od 16:00 hodin (1. skupina) a od 17:30 hodin (2. skupina) v učebně a v divadelním sále v budově Lidové konzervatoře, Kosmova 1, Ostrava-Přívoz.

Výuka je vhodná pro mládež od 15 let, pro dospělé i seniory.

Konkrétní informace o rozvržení studia získají studenti na první společné hodině (v září 2023), na kterou budou pozváni studijním oddělením.

Místo
Lidová konzervatoř
Kosmova 1
Ostrava-Přívoz
Délka studia
září 2023 - červen 2024
Cena
Děti a mládež (od 15 do 18 let)
450 Kč
Dospělí (od 18 let výše)
650 Kč
Senioři
400 Kč
(částka je uvedena za měsíc)
Vyučující

Přihláška ke studiu

Přihlášku pohodlně vyplnite online

Podat přihlášku

Potřebujete poradit?

Neváhejte kontaktovat sekretariát Lidové konzervatoře