EIA GAIA!

EIA GAIA!

Hudebně-pohybový projekt Eia Gaia! je společným projektem žáků, rodičů, pedagogů a přátel Múzické školy v Ostravě Mariánských Horách. Jedná se o projekt, který začal ve školním roce 2008/2009. V letošním roce jej obnovujeme a navazujeme na krásná, tvořivá setkání. Základním cílem projektu je vytvářet na pravidelných zkouškách prostředí pro společné umělecké aktivity handicapovaných a zdravých lidí. Projektu Eia Gaia se účastní zpěváci, hudebníci, tanečníci, divadelníci, maminky s dětmi. Témata jsou vyjadřována vlastním tělem a vlastním hlasem v hudebně-pohybové interakci. Prvotní improvizace vycházejí z přirozených možností zúčastněných, propojují řeč, zpěv, pohyb, gesto, tanec a hru na hudební nástroje. Tyto improvizace jsou dále přetvářeny a zapracovávány do větších forem a práce může dospět až k celistvému hudebně-pohybovému představení.

Proces zkoušení je dlouhodobý a otevřený, v žádném případě neslouží k instalaci předem připravené literární předlohy nebo divadelního scénáře. Rovněž neslouží k předvádění písní a tanců vytvořených jinými lidmi na jiném místě. Hudba a choreografie jsou původní. Naši práci charakterizuje vědomé osvojování a udržování jemných řetězců vzájemných společných konání. Tato konání vznikají vlastní iniciativou, vlastní tvořivostí. Dramaturgie je tématická a konkrétní. Vynořuje se však teprve na základě zpětných reflexí. Závaznými východisky jsou živé děje mezi účastníky a hlavní tematická linie.

Na našich zkouškách zažíváme poměrně často náhlé přívaly radostné akční spontaneity. Pozorujeme také terapeutické efekty, z nichž některé mají trvalý charakter. Výsledky jsou prezentovány v rámci koncertů Múzické školy nebo v samostatných představeních. Samostatná představení Eia Gaia! jsou zároveň prostorem, který je otevřený k setkání s podobně zaměřenými tvořivými lidmi, k jejich přímé aktivní účasti v našem představení.

Hudebně-pohybový projekt Eia Gaia! probíhá každé úterý v koncertním sále Múzické školy v čase 18:00 - 19:00 hod.

Místo
Múzická škola
Nivnická 9
Ostrava-Mariánské Hory
Cena
zdarma

Přihláška ke studiu

Přihlášku pohodlně vyplnite online

Podat přihlášku

Potřebujete poradit?

Neváhejte kontaktovat sekretariát Múzické školy