Textilní a oděvní tvorba

Obory design textilu, oděvní návrhářství a malba, grafika jsou určeny těm, kteří hledají místo, kde může začít jejich kreativní cesta k tvorbě

Textilní a oděvní tvorba
Textilní a oděvní tvorbaTextilní a oděvní tvorbaTextilní a oděvní tvorba
Textilní a oděvní tvorba
Textilní a oděvní tvorbaTextilní a oděvní tvorbaTextilní a oděvní tvorbaTextilní a oděvní tvorbaTextilní a oděvní tvorbaTextilní a oděvní tvorbaTextilní a oděvní tvorbaTextilní a oděvní tvorbaTextilní a oděvní tvorbaSpecializace oděvní tvorba a design textiluSpecializace oděvní tvorba a design textiluSpecializace oděvní tvorba a design textiluSpecializace oděvní tvorba a design textiluSpecializace oděvní tvorba a design textiluSpecializace oděvní tvorba a design textiluSpecializace oděvní tvorba a design textiluSpecializace oděvní tvorba a design textiluSpecializace oděvní tvorba a design textiluSpecializace oděvní tvorba a design textiluSpecializace oděvní tvorba a design textiluSpecializace oděvní tvorba a design textiluSpecializace oděvní tvorba a design textiluSpecializace oděvní tvorba a design textiluSpecializace oděvní tvorba a design textiluSpecializace oděvní tvorba a design textiluSpecializace oděvní tvorba a design textiluSpecializace oděvní tvorba a design textiluSpecializace oděvní tvorba a design textiluSpecializace oděvní tvorba a design textiluSpecializace oděvní tvorba a design textiluSpecializace oděvní tvorba a design textiluSpecializace oděvní tvorba a design textiluSpecializace oděvní tvorba a design textiluSpecializace oděvní tvorba a design textiluSpecializace oděvní tvorba a design textiluSpecializace oděvní tvorba a design textiluSpecializace oděvní tvorba a design textiluSpecializace oděvní tvorba a design textiluSpecializace oděvní tvorba a design textiluSpecializace módní tvorba a oděvní návrhářstvíSpecializace módní tvorba a oděvní návrhářstvíSpecializace módní tvorba a oděvní návrhářstvíSpecializace módní tvorba a oděvní návrhářstvíSpecializace módní tvorba a oděvní návrhářstvíSpecializace módní tvorba a oděvní návrhářstvíSpecializace módní tvorba a oděvní návrhářstvíSpecializace módní tvorba a oděvní návrhářstvíSpecializace módní tvorba a oděvní návrhářstvíSpecializace módní tvorba a oděvní návrhářstvíSpecializace módní tvorba a oděvní návrhářstvíSpecializace módní tvorba a oděvní návrhářstvíSpecializace módní tvorba a oděvní návrhářstvíSpecializace módní tvorba a oděvní návrhářství

Studenti si mohou osvojit bohatou škálu výtvarných technik a postupů. Začít je zkoumat od základů. Odhodit ostych a začít. Objevovat obor, který je bude bavit a naplňovat. Najít si nové přátele na stejné vlně a s podobnou citlivostí k všedním věcem. Bude je spojovat tvorba. Přihlásit se může každý - děti od 13 let po seniory.

Studium trvá tři roky, skupiny v ateliérech jsou malé. Výuka je dopoledne i odpoledne jednou týdně tři vyučovací hodiny. Každý si najde svůj čas, i pracující na směny. Témata či cvičení, ať už to je v jakémkoliv oboru, pomohou lidem vybočit ze svých zajetých kolejí tím, že spolupracují a vytvářejí vzájemné vztahy. Také pomohou překročit bod „jak začít“.

Praktické činnosti se střídají s teorií, je na posluchači, co si z nabídky technik vybere. Je možné vybrat si jen základy. Ale posluchač si také může zvolit vzdělávání do větší hloubky, včetně nahlédnutí do historie módy, či dějin umění.  Důležité je, že každý si určuje tempo studia sám.
Skladba studentů je různorodá, setkávají se lidé různých profesí i věku. Nalézají klid bez stresu a zázemí ateliéru, příjemné a podnětné prostředí, protipól své profese a inspiraci pro svou práci. Výhodou je umístění všech ateliérů na jednom poschodí. Studenti tří oborů se setkávají a navzájem se obohacují. Je možné si vyzkoušet i techniky jiných oborů.

Často se stává, že po třech letech student pokračuje dál, navštěvuje ateliér, pracuje na svých věcech, a to ve stejném, či v jiném oboru. Zůstává v okruhu přátel, jen tvůrčí cesta se mění. Je to nekončící objevování, zábava.

Součástí studia je výuka v plenéru, návštěvy výstav. Ateliéry a dílny, kde se odehrává skupinová výuka, se vyznačují příjemnou atmosférou podkroví. Velká grafická dílna je k dispozici v přízemí. V podkrovních prostorách se nachází také barvírna a malý grafický lis.

Absolventi tříletého studia obdrží osvědčení o absolutoriu, opravňující k vyučování v zájmových kulturních organizacích.

Specializace oděvní tvorba a design textilu

Design oděvu, textilu a doplňků. Práce na konkrétních úlohách z oboru textilního a oděvního návrhářství. Realizace barvení textilií, tkaní (kartonové, na rámu), využití rukodělných technik, výtvarné zpracování detailů v oděvu (různé techniky), technologie malby na tkaniny, včetně hedvábí, batikování a úprava tkanin. Historie a vývoj designu textilu. Základy figurálního a návrhového kreslení, volná tvorba. Součástí studia je vytvoření vlastní grafické značky a portfolia vlastních realizovaných návrhů.

Specializace módní tvorba a oděvní návrhářství

Figurální kresba, stylizace, vytváření módní ilustrace. Předchozí zkušenost není podmínkou procesu zkoumání, rozvíjení tématu oděvního designu po svém. Různé aspekty kreslení módních návrhů a soustavná práce na jednotlivých projektech spolu se studiem dějin oděvní kultury a novodobých dějin módy se stává základem autorské tvorby studentů. Součástí studia je vytvoření vlastní grafické značky a prezentace souborů oděvních a textilních návrhů a doplňků.

Předchozí zkušenosti nejsou podmínkou studia a není třeba znát návrhářské autority ani být mistry kresby či šicího stroje... Součástí studia je účast v soutěžích a na výstavách.

Příprava na střední a vysoké školy - intenzivní kurzy

Kromě tříletého studia nabízíme intenzivní kurz přípravy na VŠ a SŠ uměleckého zaměření. Tato výuka je náročná, je třeba se přihlásit co nejdříve, k talentovým zkouškám je nutné připravit portfolia zadaných prací podle typu školy a jejích požadavků.

Místo
Lidová konzervatoř
Kosmova 1
Ostrava-Přívoz
Délka studia
3 roky (1x týdně)
Cena
Děti a mládež (od 13 do 18 let)
450 Kč
Dospělí (od 18 let výše)
650 Kč
Senioři
400 Kč
(částka je uvedena za měsíc)
Vyučující

Přihláška ke studiu

Přihlášku pohodlně vyplnite online

Podat přihlášku

Potřebujete poradit?

Neváhejte kontaktovat sekretariát Lidové konzervatoře