Výtvarná fotografie

Výuka je určena všem nadšeným zájemcům, kteří si chtějí přisvojit základní znalosti práce s fotografickým obrazem v různých fotografických oblastech.

Jan Motyčka - absolventský soubor
Jan Motyčka - absolventský souborJan Motyčka - absolventský souborMartin Supa - cvičení Moderní zátiší
Martin Supa - cvičení Moderní zátiší
Martin Supa - cvičení Moderní zátišíMartin Supa - cvičení Moderní zátišíMartin Supa - cvičení Moderní zátišíMartin Supa - cvičení Moderní zátišíMartin Supa - cvičení Moderní zátišíMichaela Spurná - volná tvorbaMichaela Spurná - volná tvorbaMichaela Spurná - volná tvorbaMichaela Spurná - volná tvorbaMichaela Spurná - volná tvorbaMichaela Spurná - volná tvorbaMichaela Spurná - volná tvorbaMichaela Spurná - volná tvorbaPetra Vlčková - absolventský soubor CirkusPetra Vlčková - absolventský soubor CirkusPetra Vlčková - absolventský soubor CirkusPetra Vlčková - absolventský soubor CirkusPetra Vlčková - absolventský soubor CirkusPetra Vlčková - absolventský soubor CirkusPetra Vlčková - absolventský soubor CirkusPetra Vlčková - absolventský soubor CirkusPetra Vlčková - absolventský soubor Cirkus

Studium je rozloženo na dva roky, dvouhodinové lekce se konají jednou za čtrnáct dní ve čtvrtek v oddělení výtvarné fotografie (Lidová konzervatoř, Wattova 5, Ostrava-Přívoz), začínají vždy v 16.30.

Na závěr obdrží účastníci Certifikát o absolvování kurzu.

Výuka je z velké části koncipována ve formě přednášek a konzultací o zadaných domácích cvičeních.

K individuální práci mají posluchači k dispozici plně vybavený fotografický ateliér se zábleskovými a stálými světly. Zájemci o stále populárnější klasickou černobílou fotografii mohou využívat také temnou komoru. Fotografická knihovna, slouží studentům jako zdroj odborných informací a tvůrčí inspirace.

Posluchači se v prvním ročníku studia výtvarné fotografie seznámí se základními pojmy ve fotografii, jako je práce se světlem, stavba a skladba fotografického obrazu, základy černobílé a barevné fotografie, s dějinami fotografie do roku 1945 a v neposlední řadě také se současnými trendy ve fotografii. První ročník studenti zakončují klauzurou, volným výstavním souborem fotografií a testem z dějin a technologie fotografie.

Druhý ročník je již orientován na konkrétní fotografické žánry, jako je fotografický portrét, krajina, zátiší, reportážní fotografie a dějiny fotografie po roce 1945. Součástí výuky jsou také praktické ukázky v ateliéru, kde se posluchači prakticky seznámí s konkrétními postupy, jak ve své práci nejlépe docílit co možná nejlepších výsledků.

Celé studium oboru výtvarná fotografie je zakončeno zkouškou z dějin, technologie fotografie a závěrečným výstavním fotografickým souborem. Ten může absolvent použít k talentovým zkouškám na střední či vysoké umělecké školy, nebo ke své osobní prezentaci.

Součástí fotografického oddělení Lidové konzervatoře je Galerie Camera. Tato specializovaná fotografická galerie je umístěna v budově školy ve Watově ulici č. 5 v Ostravě - Přívoze. Kurátor galerie a vedoucí fotografického oboru MgA. Jakub Kožiál zde pořádá fotografické výstavy, zaměřené zejména na současnou fotografickou tvorbu zavedených autorů, ale i nadějných začínajících fotografů a posluchačů školy.

Místo
Lidová konzervatoř
Wattova 5
Ostrava-Přívoz
Délka studia
2 roky
Cena
Děti a mládež (do 18 let)
450 Kč
Dospělí (od 18 let výše)
650 Kč
Senioři
400 Kč
(částka je uvedena za měsíc)
Vyučující

Přihláška ke studiu

Přihlášku pohodlně vyplnite online

Podat přihlášku

Potřebujete poradit?

Neváhejte kontaktovat sekretariát Lidové konzervatoře