Výtvarná fotografie

Výuka je určena všem nadšeným zájemcům, kteří si chtějí přisvojit základní znalosti práce s fotografickým obrazem v různých fotografických oblastech.

Jiří Kudělka
Martin Supa - cvičení Moderní zátišíMartin Supa - cvičení Moderní zátišíMartin Supa - cvičení Moderní zátišíMartin Supa - cvičení Moderní zátiší

Dvouleté studium oboru Výtvarná fotografie je určeno pro posluchače, kteří už mají základní zkušenosti s fotografováním a následným zpracováváním fotografií, ale chtějí vědět víc. Studium je zaměřeno na prohloubení technických dovedností při vytváření fotografického obrazu, klade důraz na kultivaci fotografického vidění, nabízí inspiraci i experiment, přispívá ke kritickému přístupu k vlastní tvorbě, učí přijímat cizí podněty, rozvíjí individuální tvůrčí projev. Cílem studia je příprava na samostatnou fotografickou dráhu i úspěšné složení zkoušek na vysoké školy uměleckého typu.

Výuka probíhá v plně vybaveném fotografickém ateliéru v budově Lidové konzervatoře (Wattova 5, Ostrava-Přívoz), a to vždy ve čtvrtek od 16:30. Pravidelné dvouhodinové lekce nabízejí studentům část teoretickou i praktickou, konzultace, fotografickou práci v interiéru i exteriéru. Jednotlivé ročníky jsou ukončeny klauzurami (portfolio fotografií, maketa kalendáře nebo knihy, audiovizuální prezentace), celé studium pak zkouškou z dějin, technologie fotografie a závěrečným výstavním fotografickým souborem. Absolventi dvouletého studia obdrží osvědčení o absolutoriu.

Místo
Lidová konzervatoř
Wattova 5
Ostrava-Přívoz
Délka studia
2 roky
Cena
Děti a mládež (do 18 let)
450 Kč
Dospělí (od 18 let výše)
650 Kč
Senioři
400 Kč
(částka je uvedena za měsíc)
Vyučující

Přihláška ke studiu

Přihlášku pohodlně vyplnite online

Podat přihlášku

Potřebujete poradit?

Neváhejte kontaktovat sekretariát Lidové konzervatoře