Digitální fotografie

Digitální fotografie
Digitální fotografie Digitální fotografie Digitální fotografie Digitální fotografie

Komplexní pohled na problematiku s digitálním fotoaparátem nabízí první ročník ateliéru Výtvarné fotografie s názvem Digitální fotografie. Dvouleté studium je určeno pro začínající a mírně pokročilé fotografy, kteří vlastní digitální fotoaparát a počítač (tablet, NB), na kterém mohou své fotografie zpracovávat.

Tématem ročníkového projektu 2023-2024 je Rodina. Studenti si jako své fotografické objekty mohou vybrat lidi nebo zvířata.

První ročník oboru Digitální fotografie nabízí teorii i praxi, samostatnou práci v interiéru a exteriéru, základy správné kompozice, studiové svícení, práce s modelem, focení v přirozeném světle, základy zpracování digitálního obrazu při úpravách fotografií aj. Vyšší důraz je kladen na samostatnost. Součástí výuky je i prezentace vlastních fotografií a komentář k fotografiím. Studium je ve druhém ročníku ukončeno klauzurami (portfolio fotografií, maketa kalendáře nebo knihy, audiovizuální prezentace) a osobní prezentací svých děl. Absolventi dvouletého studia obdrží osvědčení o absolutoriu.

Pedagogy prvního ročníku jsou zkušení a u nás i ve světě oceňovaní ostravští fotografové – Lukáš Kaboň a Adolf Horsinka. Teoretické i praktické dovednosti studenti získají v pravidelné výuce ve Fotoateliéru Lidové konzervatoře, Wattova 5, Ostrava-Přívoz, a to každé pondělí v časech 17-18:30 h.

Výuka je vhodná pro mládež od 15 let, pro dospělé i seniory.

Konkrétní informace o rozvržení studia získají studenti na první společné hodině, na kterou budou pozváni studijním oddělením.

Místo
Lidová konzervatoř
Wattova 5
Ostrava-Přívoz
Délka studia
2 roky
Cena
Děti a mládež (od 15 do 18 let)
450 Kč
Dospělí (od 18 let výše)
650 Kč
Senioři
400 Kč
(částka je uvedena za měsíc), platba je pololetní

Přihláška ke studiu

Přihlášku pohodlně vyplnite online

Podat přihlášku

Potřebujete poradit?

Neváhejte kontaktovat sekretariát Lidové konzervatoře