„Zpívání je koníček, který mě nesmírně baví a naplňuje,“ říká Petra Legindi

I dospělí mohou snít. A nejen to, své sny si mohou i plnit. Jedním z mnoha snů Petry Legindi bylo pěvecké vystoupení před publikem. Šla mu naproti a čtyři roky studia zakončila posluchačka pěvecké třídy Andrey Jurčíkové v pátek 7. června 2024 svým absolventským koncertem v ostravském Komorním klubu Komůrka.

Petra Legindi ráda zpívala už v dětství. Kromě zpěvu se věnovala kreslení a hře na flétnu, zkoušela i sportovní aktivity – plavání a basketbal. Umění jí ale přinášelo větší radost a kreativitu a začala chodit do folklorního souboru Vonička. „Můj sen o tom stát na prknech, která znamenají svět, se splnil. Jezdila jsem na velké akce, mezinárodní festivaly, točila CD v Českém Rozhlasu, zpívala a hrála společně s mými kamarády ze souboru a zažila s nimi jedny z nejhezčích let mého života. Folklór se mi vryl hluboko pod kůži a asi navždy bude součástí mě samotné,“ říká Petra Legindi.

Život šel dál, Petra vystudovala vysokou školu a v dospělosti hledala cesty, jak by mohla zase zpívat. Nástupem na Lidovou konzervatoř se jí začal plnit dětský sen o sólovém zpívání. „Život někdy neplyne tak, jak si představujeme, ale jedno je jisté: život je neustálá změna. A já jsem ráda, že jsem tehdy té změně šla naproti,“ vzpomíná Petra Legindi.

„Petra je zpěvačka, která má drive a dokáže strhnout velkými emocemi, kterými ztvárňuje obsah písní. Velmi citlivě pracuje s dynamickou škálou a jemnými odstíny svého barevně zajímavého hlasu. Při zpěvu dává do všeho kus sebe a svých životních radostí i peripetií, které ji posouvají v životě dál a kterým čelí s nadhledem sobě vlastním,“ říká MgA. Andrea Jurčíková a dodává: „Petra je silná, odvážná a cílevědomá žena. Ví, co chce, i co nechce a dokáže to bez skrupulí naplno vyjádřit. Jako studentka u mne studuje čtyři roky. Je vždy připravená s velkým zápalem pro daný repertoár a rychle se skladby učí nazpaměť. To je velmi důležité pro onen osobní prožitek a výrazový přednes. Nejvíce se zaměřujeme na muzikálové a popové melodie. Petra představuje vyloženě klubový typ zpěvačky, která na pódiu působí naprosto uvolněně a tréma na ní není znát. Naopak, cítí se tam jako ryba ve vodě. Já jí přeji, aby těch vod, ve kterých bude pěvecky růst, bylo co nejvíce.“

Více fotografií najdete zde:

„Zpívání je koníček, který mě nesmírně baví a naplňuje,“ říká Petra Legindi