Whisky nebo Kolaloková limonáda? Limonádový Joe má jasno

„Padouch nebo hrdina – my jsme jedna rodina!“ Divadlo z jednoho hrnce má za sebou další premiéru. Pod vedením Ireny Petráškové mladí herci divákům předvedli vlastní provedení hudební komedie Limonádový Joe na motivy knihy Jiřího Brdečky. Na únorovou premiéru se pečlivě připravovali po dobu čtyř měsíců a odměnou jim byl zasloužený potlesk diváků.

Jak vznikl nápad hrát tento kus? „V každém školním roce připravujeme dvě divadelní představení,“ říká pedagožka Irena Petrášková. „Jednu hru vybírám já, většinou to je shakespearovská klasika, druhý tip přinášejí mí posluchači. Tentokrát pánové přišli s nápadem hrát Limonádového Joea. Děvčata zpočátku trochu protestovala, ale po prvních rozborech scénáře už následovalo radostné hledání cest, jak na to.“

Rozdělení rolí bylo podle Ireny Petráškové tentokrát poměrně jednoduché. „V současné době mám v souboru nejen skvělé herce, ale i vynikající zpěváky. A typově se nám báječně podařilo obsadit všechny hlavní role – limonádníka Joea, arizonskou pěnici Tornádo Lou, Horáce alias Hogafoga i naivní dívenku Winnifred a její matku. Skvěle fungují i děvčata ve vedlejších rolích a velmi rychle se dokáží proměnit z kovboje na barmanku či tanečnici.“

Že členy souboru „divadlo“ baví, je vidět na první pohled. Není to jen o naučení se textů, ale i o společném tvoření, vymýšlení a zajišťování věcí technických, scénografických i kostýmových atd.

„Práce se souborem je velice obohacující a dodává radost a energii nejen „mým“ mladým lidem, ale i mně. Těším se na každé naše společné výukové i neformální setkání,“ říká s úsměvem Irena Petrášková.

Více fotografií z premiéry najdete zde:

Whisky nebo Kolaloková limonáda? Limonádový Joe má jasno