Velikonoce na hradě

V sobotu 9. dubna se v areálu Slezskoostravského hradu uskutečnil již 16. ročník Velikonoc na hradě. Tak jako každoročně nemohli chybět ani členové dětského folklorního souboru Hlubinka, žáci tanečního oddělení Lidové konzervatoře. Spolu s cimbálovou muzikou Hlubinka se představili ve dvou půlhodinových programech.

Diváci si mohli připomenout tradiční jarní dětské hry – Na čížečka, Na Herličku, A kdo nam pomože věnce zapletať, Na rytířstvo a další. Dívčí velikonoční vajíčka a chlapecké šmigrustování v tanečním čísle nejstarších tanečníků bylo předzvěstí velikonočního pondělí. Diváky zaujalo také pásmo Poď děvucho, poď tancovat. Děti si své vystoupení, přes chladné počasí, spolu s diváky pořádně užily.

Foto: Jana Veselá

Velikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hraděVelikonoce na hradě