Úterní večer s písněmi od srdce

Prostory mariánskohorské knihovny zaplnily španělské, francouzské, anglické, slovenské i české písně. V úterý 3. října se zde konal absolventský koncert Moniky Winklerové z pěvecké třídy Andrey Jurčíkové za klavírního doprovodu Jiřiny Řezankové.

Absolventský koncert byl obohacen o vystoupení dalších posluchaček pěveckého oddělení (Martha Gadula Papafoti a Jana Konarská), houslovou Romanci, op. 26 v podání houslistky Jany Burdové, a svěží písně ženské skupiny Čarozpěv. Na závěr koncertu Moniku Winklerovou a její dvě spolužačky (a kamarádky) doprovodilo Smyčcové trio Lidové konzervatoře, pro které jeho vedoucí Alžběta Kolářová upravila tři písně Jiřího Pavlici.

Průvodní slovo si pečlivě připravila pedagožka Andrea Jurčíková. Návštěvníci koncertu se tak dozvěděli i několik střípků ze života Moniky Winklerové – jak se jako dítě školou povinné bála hodin Hudební výchovy, jak v dospělosti při cestování po světě zjistila, že zpívání může být radostné, proč se rozhodla pro studium zpěvu na Lidové konzervatoři i jaké potěšení jí zpívání přináší.

Více fotografií najdete zde:

Úterní večer s písněmi od srdce