Týden plný pohody, zábavy a přátelství

28. ročník mezinárodního ozdravného pobytu pro děti a mládež se zdravotním postižením ze specializovaných zařízení, a to z Múzické školy Ostrava-Mariánské Hory (ČR), MCUT Skořápka a ze Stružielky o.z. (SR), se bude konat v dubnu. Letošní ozdravný esteticko-socializační pobyt proběhne od neděle 14. do soboty 20. dubna 2024 v hotelu Mesit na Horní Bečvě v Moravskoslezských Beskydech.

Cílem pobytu je sociální a kulturní integrace handicapovaných a mezinárodní spolupráce v oblasti speciálně-pedagogických uměleckých aktivit. V dopoledních časech se mohou účastníci těšit na tvořivé dílny a workshopy v oborech hudba, tanec, dramatická a výtvarná výchova za účasti praktikujících pedagogů a dalších odborníků. V navazujících odpoledních a večerních aktivitách budou připraveny speciální estetické programy, pohybové a turistické akce. Pobyt vyvrcholí závěrečným improvizovaným představením všech účastníků.

Přihlášky pro zájemce čekají na recepci Múzické školy nebo na MCUT Skořápka. Termín odevzdání přihlášek je do 27. ledna 2024. Letošní 28. ročník se uskuteční díky Rotary Clubu Ostrava a Rotary Clubu Žilina. 

Máme radost, že se tento česko-slovenský projekt může opět konat. Naše Stružielka je vždy plná pohody, zábavy a přátelství. Všichni jsou přijímáni takoví, jací jsou a je nám spolu dobře.

Nováčci nebojte se a přijďte mezi nás! Děti, mládež i ti víceletí. Těšíme se na vás!

Týden plný pohody, zábavy a přátelství