Roztančené sukně a rozzářené oči dětí i dospělých

30. ledna 2023

Bál se vším všudy. Vyzdobený sál, nablýskaný taneční parket, živá kapela, stoly s občerstvením, bohatá tombola i polonéza na úvod. Jen tanečníci byli jiní. Místo dospěláků ve večerních róbách zaplnily sál SVČ Korunka děti v krojích. V neděli 29. ledna se zde konal 10. ročník krojovaného minibálu žáků tanečního oddělení Lidové konzervatoře – dětského folklorního souboru Hlubinka.

Úvodní slovo patřilo Kateřině Macečkové, původní vedoucí dětského folklorního souboru Hlubinka. Ta po pár větách předala mikrofon, stejně jako v září svou funkci, Barboře Vlčkové, která akci s pomocí ostatních zorganizovala. A jako správný pedagog byla dětem příkladem – přišla v pečlivě naškrobeném a nažehleném kroji a se spletenými vlasy.

Tanec s živou cimbálovou muzikou si užilo skoro čtyřicet chlapců a dívek. Všichni se na bál těšili a taky se pečlivě připravovali. Opakovali si nejen taneční kroky a sestavy, důkladné kontrole podléhaly i jejich kroje. Mašle, pentle, knoflíky musely vydržet i ten nejdivočejší tanec. Děvčata na přípravu potřebovala více času: ke kroji totiž patří pletené copy. A udělat je tak, aby vydržely pár hodin, to není úplně jednoduché.

Program krojovaného bálu tvořila taneční vystoupení, hry a soutěže, do kterých se zapojili i rodiče a další děti. Nechyběla ani tombola a 77 dárků našlo svého majitele. Zábava u muziky se vydařila a my se těšíme na další ročník.

Více fotografií najdete zde:

Roztančené sukně a rozzářené oči dětí i dospělých