Rotary Stružielka 2024

Týden putování nekonečným vesmírem, ve kterém se naše srdce proměnila ve hvězdy. Každé mělo svou vlastní dráhu, rychlost a čas, a v momentě setkání společně vytvořila nádhernou galaxii. Takový byl letošní 28. ročník ozdravného pobytu Rotary Stružielka 2024 s mottem „Jsi hvězda, tak sviť!“ A o kterých hvězdách je řeč? O všech účastnících tohoto úžasného projektu, který se poprvé konal před třiceti lety. V letošním roce do beskydského hotelu Mesit vyrazili posluchači z Múzické školy a Městského centra uměleckých terapií Skořápka spolu s dětmi ze slovenské Stružielky, o. z., které je spolupořadatelem projektu.

„Zažili jsme neobyčejná dobrodružství. Poznávali a objevovali jsme jednotlivé planety, vytvořili nová souhvězdí, zkoumali jsme vesmír po zvuku i po hmatu. Prožili jsme hvězdný týden plný hudby, pohybu, výtvarna i divadla. Nechyběla noční hra, olympiáda, plavání, vířivka, výlet ani diskotéka. A na závěr se konal společný večer, večer plný hvězd,“ říká Veronika Weiserová, vedoucí Múzické školy, která byla na pobytu jako pedagog.

Stalo se již tradicí, že účastníci během nabitého programu zároveň připravují společné autorské představení. V letošním roce během neuvěřitelných pěti dní připravily děti divadelní představení pod taktovkou režiséra, čerstvě "jantarového" kolegy Juraje Čiernika. V jeho režii vznikly všechny písně, výtvarné kulisy, pohybové etudy i samotné hvězdné divadlo.

Tento nezapomenutelný týden zážitků, inspirací, tvoření i relaxací by se nemohl konat bez našich podporovatelů. Za finanční podporu děkujeme především Moravskoslezskému kraji, Statutárnímu městu Ostravě, městu Čadca, Rotary Clubu Ostrava a Rotary Clubu Žilina. Velké díky za skvělou spolupráci patří i naší milé Stružielce, o. z.

Rádi bychom poděkovali i celému týmu, který se staral o plynulý průběh pobytu, a všem účastníkům, kteří byli součástí tohoto úžasného týdne. Jste naše hvězdy, tak sviťte a šiřte světlo dál.

S láskou a vděčností, Váš tým Rotary Stružielka 2024

Více fotografií najdete zde:

Rotary Stružielka 2024