Prostory Alliance Française Ostrava zaplnily obrázky posluchačů výtvarného oboru

Po roce opět začal Francouzský podzim v Ostravě. Součástí jeho programu je i výstava s názvem Bretaň. Vernisáž proběhla 6. 11. 2023 za hojné účasti návštěvníků. Úvodní slovo měla paní Mgr. Miroslava Pavlínková za Alliance Francaise a Mgr. Pavla Titorová, jejíž studenti LKO zde vystavují. Vernisáž doprovodil houslista Dalibor Pyš, který se svými skladbami nacítil na melodie Paříže, ale i sousedního Německa.

Vystaveny jsou obrazy inspirované Bretaní, tamní kulturou, krajinou, městy, lidmi, fantazií literárních děl Julese Verna. Obrazy jsou malovány technikami olejomalby, akvarelem, temperou, akrylem a kombinovanými technikami. Práce vznikaly různě. Na základě četby francouzské literatury vytvořila Hana Jurášová olejomalbu nazvanou Domácí verneovka. Pohlednice z Bretaně autorky Lenky Kaiserové nebo olejomaba Maják Pierres noires autorky Dagmar Henekové byla vytvořena na základě navštívených míst. Kroj inspiroval Janu Pavlíčkovou ke vzniku olejomalby Dívka z Bigouden. K vidění je dále akvarel Lenky Mériové inspirovaný městem Mont Saint-Michel, kombinovaná technika malby a kresby Ivety Filipczykové podle města Quimperlé, fantazijní malba akrylem inspirovaná menhiry od Martiny Michalčákové Wolfové, i portréty Julese Verna od Nikol Řehákové.

Spolupráce s Alliance Française Ostrava již trvá řadu let a naše výstavy se stávají pravidelnou součástí Francouzského podzimu v Ostravě.

Více fotografií najdete zde:

Prostory Alliance Française Ostrava zaplnily obrázky posluchačů výtvarného oboru