Ostravská muzejní noc 2023

14. ročník kulturního festivalu Ostravská muzejní noc je za námi. Konal se v sobotu 20. května a program pro své návštěvníky nachystalo 31 organizací. Mezi ně patřila i Lidová konzervatoř v Ostravě.

Pedagogové a studenti LK připravili pro malé i velké návštěvníky program hudební a výtvarně-rukodělný. V 17:00 hudbou naplnila koncertní sál klasická hudba, od 19:00 se pak zde konal koncert jazzové a populární hudby. Třešničkou na dortu bylo závěrečné vystoupení zpěvačky a pedagožky Lenky Szabó Hrůzové v doprovodu skupiny LogArytmy a Komorního smyčcového orchestru.

Taneční sál se proměnil na výtvarnou dílnu. Pod vedením Jany Veselé návštěvníci vyráběli originální šperk a seznámili se s různými šperkařskými postupy, u Taťány Rekové pod rukama malých i velkých vznikaly vyšívané brožky a ozdobné závěsy. Součástí byla i výstava obrazů z ateliérů Jany Smékalové a Pavly Titorové.

Ostravská muzejní noc probíhala na různých místech Ostravy a nás velmi těší, že do hlavní budovy Lidové konzervatoře v Ostravě-Přívozu, kde se akce konala, zavítalo přibližně 200 návštěvníků.

Více fotografií najdete zde:

Ostravská muzejní noc 2023