Ohlédnutí za setkáním kytaristů

Metalová etuda pro dvě kytary zahájila v sobotu 4. května Guitar Session 2024. Poté již měly hlavní slovo klasické kytary. Se svým programem na akci Lidové konzervatoře vystoupili posluchači z kytarové třídy Vladislava Petráška i kytaristé, kteří neváhali přijet až ze Středních Čech.

Kromě sólových vystoupení účinkovalo i jedno duo klasických kytar. Celý koncert trval téměř tři hodiny a zakončil ho flamencový kytarista z Ostravy, který svými improvizacemi a zpěvem nadchnul všechny posluchače. Součástí kytarového dne byl také seminář o arabské loutně a o historických tamburašských strunných nástrojích z Balkánu. Ty si mohli účastníci akce nejen prohlédnout, ale i vyzkoušet. Zajímavostí, a pro kytarového hráče zcela jistě důležitostí, byla přednáška Vladislava Petráška o úpravě a péči kytarových nehtů. Po posledním vystoupení dne byla i krátká instruktáž o flamencové kytarové technice a o hře na arabskou loutnu.

Hlavním hostem Guitar Session 2024 byl kytarový virtuóz a profesor JAMU Vladislav Bláha, který hrál některé skladby také v duu se svojí manželkou Tatianou Drobysh, skvělou hráčkou na domru. Koncert Vladislava Bláhy začal krátkým seminářem o kytarové technice. Vystoupení tohoto vynikajícího světového kytaristy bylo vrcholem celé akce a ukázkou virtuózní kytarové techniky a hudebnosti.

Více fotografií najdete zde:

Ohlédnutí za setkáním kytaristů