Na počest Ilji Hurníka. Hudební program i mluvené slovo

Prostory koncertního sálu Lidové konzervatoře se opět zaplnily. Ve středu 15. března se zde konal komponovaný program u příležitosti loňského stého výročí narození skladatele Ilji Hurníka, který připravili pedagogové a posluchači Lidové konzervatoře a Komorní smyčcový orchestr. Vzácným hostem byl jeho syn – Lukáš Hurník, významná osobnost hudebního života a v současné době mimo jiné šéfredaktor hudebních stanic Český rozhlas D-dur a Český rozhlas Jazz.

V pestrém programu zazněly skladby Ilji Hurníka i autorů, kteří ho v mládí ovlivnili, a také skladby významných příbuzných, kteří se výrazně zapsali na naší hudební scéně (například skladatelé Petr Eben, Josef Micka a Lukáš Hurník). „Kladli jsme důraz na pestrost programu, takže během večera zazněly housle, klavír, akordeon, kytara a zpěv v různých obsazeních,“ říká Alžběta Kolářová.

Nechybělo ani mluvené slovo. Návštěvníci koncertu se dozvěděli spoustu informací a zajímavostí z Hurníkova života i ze života osob, se kterými spolupracoval. Součástí byla i krátká ukázka z jeho bohaté literární činnosti.

Nemohli jste z časových důvodu přijít? Pak pro vás máme potěšující zprávu: repríza programu se bude konat ve středu 29. března v 17:00 ve Společenském sále Knihovny města Ostravy.

Více fotografií najdete zde:

Na počest Ilji Hurníka. Hudební program i mluvené slovo