Kresba a malba-Výtvarné obory zastoupené na výstavě Inspirace knihou k 65. výročí Lidové konzervatoře a Múzické školy Ostrava, p. o.

Studenti oboru kresba, malba vystavují své práce v prostorách Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě od 14. 2. do 30. 4. 2022. Na výstavě k 65. výročí založení ostravské Lidové konzervatoře jsou k vidění obrazy inspirované literární předlohou.

Vystavující autorka Martina Michalčáková Wolfová vytvořila svou ilustraci podle Decameronu Giovanniho Bocaccia. Vedle expresivní akrylové malby aktu ženy nechala vyniknout výšivku zlatou nití, která se vine malovaným obrazem a připomíná svým odleskem časy dob minulých.

Lenka Kaiserová provází diváka jemnými akvarely, zákoutími podbeskydské krajiny Trojanovic, místy, jež znal i autor předlohy Rok pod horami, Josef Strnadel.  

Zářící obraz ševelícího stromu podle básně Píseň dřeva zachytila kombinovanou technikou Iva Ocisková, která je rovněž autorkou psané předlohy.

Obor kresba, malba je systematickým tříletým studiem vyučovaným Mgr. Pavlou Titorovou na Lidové konzervatoři v Ostravě. Nabízí odbornou výuku různých kresebných a malířských technik, od tradičních, přes moderní, až k výtvarným experimentům. Výuka je zaměřena na všechny věkové kategorie, začátečníky i pokročilé. Při výuce je kladen důraz na individuální přístup.

Foto: Petr Lukáč

Kresba a malba-Výtvarné obory zastoupené na výstavě Inspirace knihou  k 65. výročí Lidové konzervatoře a Múzické školy Ostrava, p. o.Kresba a malba-Výtvarné obory zastoupené na výstavě Inspirace knihou  k 65. výročí Lidové konzervatoře a Múzické školy Ostrava, p. o.Kresba a malba-Výtvarné obory zastoupené na výstavě Inspirace knihou  k 65. výročí Lidové konzervatoře a Múzické školy Ostrava, p. o.Kresba a malba-Výtvarné obory zastoupené na výstavě Inspirace knihou  k 65. výročí Lidové konzervatoře a Múzické školy Ostrava, p. o.