Klasika, pop i jazz. Absolventský koncert bubeníka Jana Koláře

Koncertní sál Lidové konzervatoře opět zaplnila hudba. V pátek 10. února se zde konal absolventský koncert Jana Koláře ze třídy bicích nástrojů Petra Podrazy. Programová skladba večera byla pestrá, vystoupili sólisté i tělesa. Společným jmenovatelem byl rytmický doprovod bubeníka Jana Koláře.

Letošní maturant Jan hraje na bicí od svých deseti let. Začínal na základní umělecké škole a ve studiu pokračoval na Lidové konzervatoři. Poslouchá hudbu všech žánrů, ale nejraději má hip hop. Má rád dobré jídlo, věnuje se sportu, aktivně provozuje turistiku, jeho koníčkem je i práce na počítači a vytváření propagačních videí či vizitek. Další studium by rád zaměřil právě na počítačovou technologii.

Absolventský koncert zahájil Janův mladší bratr Stanislav, houslista, který za klavírního doprovodu Elišky Czerné zahrál Koncert a moll. Po úvodní skladbě už za bicí usedl Jan a doprovázel své hudební hosty – zpěvačku Lucii Sečkařovou a její kapelu, a Komorní smyčcový orchestr, kterému jazzový směr udával baskytarista Lukáš Mužík a klavírista Milan Vilč. Toho při poslední skladbě večera vystřídal Václav Kolář, Janův druhý mladší bratr, a všichni společně zahráli skladbu Leonarda Cohena: Hallelujah. Odměnou všem účinkujícím byl velký potlesk.

Fotografie z koncertu najdete zde:

Klasika, pop i jazz. Absolventský koncert bubeníka Jana Koláře