Devadesát minut radosti. Takový byl absolventský koncert Jany Konarské

Nový ostravský Klub Komůrka se proměnil v hudební sál. Konal se zde absolventský koncert Jany Konarské, posluchačky ze třídy Andrey Jurčíkové. V doprovodu klavíru nebo kapely vystoupila nejen ona, ale i její hosté a přátelé. V programu zazněly písně různých žánrů. Zaplněný klub všechny účinkující odměnil bouřlivým potleskem.

Jana Konarská je absolventkou oboru sólový a komorní zpěv. Nynější semestr končí čtvrtý rok svého studia na Lidové konzervatoři. „Janu vnímám jako velmi cílevědomou a svědomitou studentku, kterou zpěv a hudba nesmírně baví a naplňuje. Sama se mi svěřila, že se při tvoření ať už vlastní hudby či při zpěvu dostává do stavu otevřené mysli a srdce, a v tu chvíli medituje skrze zvuky a tóny, což ji dostává až do další dimenze,“ říká pedagožka Andrea Jurčíková.

Jana Konarská vystudovala VŠB v oboru daně a účetnictví. Této profesi se už ale nevěnuje. Její nynější povolání je svým způsobem „poslání“. Vystudovala celostní muzikoterapii na Univerzitě Františka Palackého v Olomouci a pracuje jako kraniosakrální terapeutka a muzikoterapeutka. „Jana tíhne nejvíce k písním, a to zejména chansonům, které jsou její doménou a které dokáže velmi citlivě prožít. Pěvecky i výrazově má její projev velkou emoční sílu. Dále jí "sedí" keltská hudba v podobě písní Secret Garden od Rolfa Lovlanda,“ upřesňuje Jurčíková a dodává: „Interpretace klasických muzikálových melodií Janě také velmi sluší a dokáže je interpretovat s nadhledem sobě vlastním. Některá čísla měla na svém koncertu zpracována i choreograficky, což umocnilo celkový zážitek.“

Devadesátiminutový koncert, který se konal 7. března 2024, obohatily i instrumentální vsuvky Pavla Szaba (jazzový klavír) nebo Tomáše Knauera (klasická kytara). Dále účinkovaly spolužačky Jany z pěvecké třídy Andrey Jurčíkové – Martha Gadula Papafoti, Jana Burdová a Miroslava Navrátilová. Ty s Janou Konarskou zpívaly v duu, triu a v závěrečném kvartetu.

Více fotografií najdete zde:

Devadesát minut radosti. Takový byl absolventský koncert Jany Konarské