Dětský folklorní soubor Hlubinka na MFF ve Strážnici

Spousta radostných vzpomínek na příjemná setkání, různorodá barva folkloru a hudby, nové podněty a inspirace, dvouhodinový průvod městem, zpěv, tanec a smích. Od pátku do neděle (28. – 30. 6.) se Dětský folklorní soubor Hlubinka se svou vedoucí Barborou Vlčkovou zúčastnil tradičního mezinárodního folklorního festivalu ve Strážnici.

Pátek byl věnován nezbytným přípravám a zkouškám. V sobotu se všechny děti představily ve spolupráci s dalšími čtyřmi dětskými soubory v pořadu „ Kykyryký proč, pro slepičí kvoč!“. K velké radosti všech vystupujících rozhodla odborná porota, že toto vystoupení bylo nejlepším pořadem letošního 42. ročníku Folklorního festivalu Dětská Strážnice.

Starší děti tančily i v neděli. V rámci závěrečného slavnostního galaprogramu s názvem „To nejlepší na konec“ vystoupily před stovkami diváků v největším strážnickém amfiteátru  Bludník. Za své vystoupení sklidila skupinka tanečnic a tanečníků velký potlesk. Tímto programem, který živě přenášela i Televize NOE, byl letošní ročník slavnostně ukončen.

Více fotografií najdete zde:

Dětský folklorní soubor Hlubinka na MFF ve Strážnici