Benefice pro Ukrajinu

Všichni víme, nebo si alespoň dokážeme představit, jaké zoufalství, bezmoc a beznaděj prožívá v těchto dnech ukrajinský lid. O to větší radost jsme měli ve středu 16. března 2022, kdy náš benefiční koncert pro Ukrajinu byl takovým koncertem naděje. Naděje pro konkrétní ukrajinské rodiny, které jsme chtěli pohladit na duši. Maminku Olju s dvěma dcerkami, které před pár dny přijely z oblasti Vinica a Anastasii s maminkou, pocházející z nejvýchodnější oblasti Luhanské lidové republiky.

Válka je zasáhla již dvakrát. Bylo pro nás velmi dojemné a emotivní, že přijaly pozvání na náš koncert a Anastasiia Karaman dokonce zpestřila program svým klavírním vystoupením. Zahrála ukrajinskou hymnu a skladbu Vasyla Bezkorovajniho Nakryla nička. Při zvuku hymny obecenstvo povstalo a lidem se drali slzy do očí. Všichni účinkující tohoto koncertu dali do svých vystoupení maximum a program byl opravdu velmi pestrý.

Ukázalo se, že vše, co k životu potřebujeme, můžeme sbalit do batohu. I do kapsy, i do dlaně. Vezmeme za ruku toho, koho milujeme a utíkáme. Ukázalo se, že vše, co potřebujeme, je život sám. Život. Největší hodnota.

Olja, Anastazie a jejich blízcí, Díky Bohu, o své životy nepřišli. Začínají u nás nový život a my jsme moc šťastni, že jsme jim mohli pohladit zraněné duše a malinko jim pomoci do začátků.

Děkujeme všem za účast, podporu a solidaritu.

Buďme vděčni za vše, co máme a přejme mír celému světu, mír Ukrajině.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

Benefice pro Ukrajinu