Loutkové divadlo a Terapie s loutkou (6-15 let)

Otevíráme bránu do kouzelného světa loutek a společného poznávání skrytého světa obrazotvornosti, neomezené představivosti a fantazie.

Nabízíme vnímavým zájemcům z řad handicapovaných dětí, mládeže i dospělých pravidelná komunitní setkávání se zkušenou dramaterapeutkou Mgr. Hanou Robenkovou a kreativním loutkohercem Bc. Zdeňkem Pavlíčkem. Cílem jejich umělecké a terapeutické práce bude uvolňování duševní i tělesné tenze svých svěřenců, rozvíjení jejich hravosti, fantazie, bezprostřednosti a poznávání vlastních schopností i limitů. S ohledem na individuální možnosti jednotlivců bude důraz kladem zejména na rozvíjení schopnosti vzájemné komunikace, sebevyjádřování a sdělování pocitů prostřednictvím různých kreativních forem – loutkou, materiálem, látkou, výtvarnými formami, zvukem, hudebními, slovesnými i nonverbálními prostředky, a hledat a nalézat tak sami sebe a svou životní cestu. Mapou nám budou příběhy pohádek a bájí, průvodci – loutkoví kamarádi a hlavní cíl? Nacházet radost, pohodu a štěstí z poznávání a objevování nových možností.

Komorní počet členů komunity (max. 10 žáků) navíc vytvoří klidné prostředí pohody, bezpečí a svobody, tolik potřebné pro osobnostní rozvoj, uvolnění a otevření nitra. Svět loutek má jedinečnou moc, dokáže všem potřebným posilovat sebedůvěru, vědomí vlastní hodnoty a důležitosti a důvěru ve svět kolem nás.

Místo
MCUT Skořápka
U Dvoru 1119/14
Ostrava-Mariánské Hory
Cena
250 Kč
(částka je uvedena za měsíc)

Přihláška ke studiu

Přihlášku pohodlně vyplnite online

Podat přihlášku

Potřebujete poradit?

Neváhejte kontaktovat sekretariát MCUT skořápka